Terug naar news overzicht

MPS and FibreMax bundelen krachten voor oplossingen in de drijvende offshore windsector | NPM Capital

Sustainable Future
Datum
13 september 2023
MPS and FibreMax bundelen krachten voor oplossingen in de drijvende offshore windsector | NPM Capital

Marine Power Systems (MPS) slaat de handen ineen met FibreMax om geïntegreerde drijvende funderings- en kabeloplossingen te bieden voor de snelgroeiende drijvende offshore windsector. De kabeloplossing zal worden gebruikt bij de verankering en het afmeren van hun tension-leg platform (TLP), PelaFlex, om de hoogste systeemstabiliteit te leveren met nul kanteling. Dit zal het eerste tension-leg platform ter wereld zijn met FibreMax-kabels, gemaakt met Twaron-vezels van Teijin, de marktleider in aramidevezels. Vergeleken met traditionele stalen afmeerkettingen bieden de synthetische kabels een superieure verhouding tussen sterkte en gewicht, een langere levensduur en minder onderhoudslast. 

FibreMax, gevestigd in Nederland, produceert sinds 2009 's werelds sterkste synthetische kabels en levert deze aan de offshore hernieuwbare energie-industrie. Hun unieke en gepatenteerde proces gebruikt continue wikkeltechnologie om parallelle vezelstrengen te wikkelen totdat de gewenste kabelsterkte en lengte is bereikt. Hierdoor ontstaan kabels met maximale breukbelasting, zeer geringe rek en de kleinst mogelijke diameter. 

“We beschouwen onze partners en leveranciers als een wezenlijk deel van ons team. Met de toevoeging van FibreMax profiteren we van de allerbeste expertise in de industrie en ontwikkelen we een uiterst overtuigende drijvende oplossing voor de levering van offshore windenergie voor de wereldmarkt,” aldus Gareth Stockman, CEO van MPS. 

De drijvende offshore platformtechnologie van Marine Power Systems is zeer kostenefficiënt vergeleken met concurrenten in hetzelfde segment dankzij de aanzienlijk verminderde systeemmassa. Bovendien maakt het modulaire en flexibele ontwerp een optimale levering mogelijk via een gedecentraliseerd logistiek model. Deze voordelen bieden ontwikkelaars van windparken maximale flexibiliteit tussen het verlagen van de kosten en het vergroten van de lokale economische voordelen, terwijl tegelijkertijd de aanbouw van grootschalige windparken kan worden versneld. 

Sander van Helvoort, Director Renewable Energy van FibreMax, zegt: “We zijn er trots op deel uit te maken van het Marine Power Systems-team en onze unieke kabels te leveren voor 's werelds eerste TLP met synthetische kabels. Dit brengt twee unieke en innovatieve technologieën samen, het PelaFlex drijvende platform en de FibreMax kabels gemaakt met circulaire Twaron (aramide)vezels van Teijin. Tijdens onze samenwerking met Marine Power Systems hebben we een uitstekende relatie ontwikkeld. Door deze nu te formaliseren, kunnen we onze relatie verder uitbreiden, ondersteunen en doorontwikkelen om succesvolle projecten op te leveren.” 

FibreMax, gevestigd in Nederland, produceert sinds 2009 's werelds sterkste synthetische kabels en levert deze aan de offshore hernieuwbare energie-industrie. Hun unieke en gepatenteerde proces gebruikt continue wikkeltechnologie om parallelle vezelstrengen te wikkelen totdat de gewenste kabelsterkte en lengte is bereikt. Hierdoor ontstaan kabels met maximale breukbelasting, zeer geringe rek en de kleinst mogelijke diameter. 

“We beschouwen onze partners en leveranciers als een wezenlijk deel van ons team. Met de toevoeging van FibreMax profiteren we van de allerbeste expertise in de industrie en ontwikkelen we een uiterst overtuigende drijvende oplossing voor de levering van offshore windenergie voor de wereldmarkt,” aldus Gareth Stockman, CEO van MPS. 

De drijvende offshore platformtechnologie van Marine Power Systems is zeer kostenefficiënt vergeleken met concurrenten in hetzelfde segment dankzij de aanzienlijk verminderde systeemmassa. Bovendien maakt het modulaire en flexibele ontwerp een optimale levering mogelijk via een gedecentraliseerd logistiek model. Deze voordelen bieden ontwikkelaars van windparken maximale flexibiliteit tussen het verlagen van de kosten en het vergroten van de lokale economische voordelen, terwijl tegelijkertijd de aanbouw van grootschalige windparken kan worden versneld. 

Sander van Helvoort, Director Renewable Energy van FibreMax, zegt: “We zijn er trots op deel uit te maken van het Marine Power Systems-team en onze unieke kabels te leveren voor 's werelds eerste TLP met synthetische kabels. Dit brengt twee unieke en innovatieve technologieën samen, het PelaFlex drijvende platform en de FibreMax kabels gemaakt met circulaire Twaron (aramide)vezels van Teijin. Tijdens onze samenwerking met Marine Power Systems hebben we een uitstekende relatie ontwikkeld. Door deze nu te formaliseren, kunnen we onze relatie verder uitbreiden, ondersteunen en doorontwikkelen om succesvolle projecten op te leveren.” 

NPM - Sfeer - 173 - clara tafel

Word lid van onze nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van de meest relevante updates